Każdy event firmowy – niezależnie od tego, czy będzie to konferencja, czy spotkanie biznesowe, czy może impreza integracyjna – wymaga odpowiednich przygotowań. Należy umiejętnie zaplanować wszystkie szczegóły, pamiętając o kreatywności i konsekwencji. Dotyczy to również wyżywienia, które powinno jak najlepsze. O czym należy pamiętać, przygotowując się na ważny event firmowy?

Jakie wyżywienie podać w czasie eventu firmowego?

Wszystko zależy od rodzaju imprezy. Przykładowo – na konferencjach nie może zabraknąć przede wszystkim kawy, herbaty oraz zimnych napojów. Warto również zorganizować bufet z przekąskami i pysznymi ciastami. Niektórzy wolą zaplanować dodatkową przerwę obiadową, w trakcie której obsługa lokalu poda ciepły posiłek dla wszystkich zgromadzonych. Należy dać im wybór – np. między dwoma posiłkami. Organizując event firmowy, pamiętajmy również o alergikach, osobach z nietolerancjami pokarmowymi oraz wegetarianach.

Jeżeli konferencja lub impreza firmowa potrwa kilka dni, musimy pamiętać o zaplanowaniu pełnowymiarowego wyżywienia. Powinno się składać ze śniadania, obiadu oraz kolacji. Jeżeli z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie tego zapewnić – choćby częściowo – warto uwzględnić takie informacje w zaproszeniu. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i nadszarpnięcia zaufania do firmy.

Jakie przekąski przygotować na imprezę firmową?

Trudno sobie wyobrazić event firmowy – a zwłaszcza imprezę integracyjną – bez smacznych przekąsek, które będą towarzyszyć miłemu spędzaniu wolnego czasu w gronie współpracowników. Na takie okazje warto przygotować małe i lekkie potrawy. Popularnością cieszą się kolorowe kanapeczki, bagietki, pomidorki, tortille, deski serów, sałatki, koreczki i chrupiące ciasteczka. Takie przystawki są zarówno smaczne, jak i estetyczne. Warto je zatem przygotować z kolorowych warzyw, łososia, twarożków, szczypiorku i serów.